Mostanság sokat hallhatunk arról, hogy Budapest egyre népszerűbb desztinációvá kezd válni a külföldi turisták, főleg a fiatalok körében, akiknek a legfőbb utazási motivációját egyértelműen szórakozás jelenti. A világsajtóban rendszeresen jelennek meg olyan cikkek, melyek a magyar fővárost a legolcsóbb városi desztinációk között említik. Ebben a postban közös gondolkodásra szeretnélek invitálni Benneteket, azzal kapcsolatban, hogy szerintetek hogyan befolyásolják ezek a cikkek a város turisztikai imázsát?
A MALÉV megszűnését követően rövid idő alatt megjelentek a fapados légitársaságok, melyek egyrészről igyekeztek az egykori nemzeti légitársaság kieső járatait pótolni, de ezzel együtt mintegy 20 új desztinációval jött létre közvetlen összeköttetés. E tény egyértelműen pozitív hatást gyakorolt a küldőpiacok bővülésére. 2012. februárjától jelentősen nőtt a diszkont légi társasággal hazánkba érkezők száma, és nagyon jelentős küldőpiaccá nőtte ki magát a brit, illetve az orosz piac is. A változások között említendő, hogy egyre hangsúlyosabban jelennek meg a fiatalok. E szegmens legfőbb motivációja egyértelműen a szórakozás, a klasszikus városlátogatás ily módon azt mondhatjuk, hogy kicsit újra értelmezésre került… A budapesti vendégéjszakák többsége a 3-4 * -os városi szállodákban, illetve hostelekben realizálódik. Azt elmúlt időszakra visszatekintve láthatjuk, hogy egyre több, és több jellemzően szálloda lánc független relatív kisebb ház nyitotta meg kapuit, alkalmazkodva a keresleti tendenciákhoz. Ezeket mutatja be a brit The Guaridian cikkje, „10 of the best budget hotels in Budapest” címmel.
Szintén a trendekhez, és a keresleti tendenciákhoz alkalmazkodva láthatjuk, hogy az utóbbi években Budapesten gombamód szaporodásnak indultak romkocsmák, a különféle szórakozóhelyek, és egyéb interaktív kikapcsolódási és ismeretszerzési lehetőséget kínáló városnéző túrák, amelyek a főváros klasszikus látnivalói mellett a város egy másik arcát mutatják be, mely igencsak vonzó a fentebb említett szegmens számára.
E megújult turisztikai kínálatról számos cikk jelenik meg a világsajtóban (Például: The Guardian; CNN Travel ) időről időre, de sok esetben tapasztalhatjuk azt, hogy a magyar főváros olcsó desztinációként kerül említésre. Véleményem szerint ez nem feltétlenül pozitív, sokkal inkább kedvezően befolyásolnák ezek a cikkek a város imázsát, ha az olcsóság helyett inkább a jó ár-érték arány, a minőségi szolgáltatások forrnának egybe a város nevével.