Edutus Marketing

Edutus Marketing

Budapest 2.0

2015. április 25. - Csibe0103

Mostanság sokat hallhatunk arról, hogy Budapest egyre népszerűbb desztinációvá kezd válni a külföldi turisták, főleg a fiatalok körében, akiknek a legfőbb utazási motivációját egyértelműen szórakozás jelenti. A világsajtóban rendszeresen jelennek meg olyan cikkek, melyek a magyar fővárost a legolcsóbb városi desztinációk között említik. Ebben a postban közös gondolkodásra szeretnélek invitálni Benneteket, azzal kapcsolatban, hogy szerintetek hogyan befolyásolják ezek a cikkek a város turisztikai imázsát?

A MALÉV megszűnését követően rövid idő alatt  megjelentek a fapados légitársaságok, melyek egyrészről igyekeztek az egykori nemzeti légitársaság kieső járatait pótolni, de ezzel együtt mintegy 20 új desztinációval jött létre közvetlen összeköttetés. E tény egyértelműen pozitív hatást gyakorolt a küldőpiacok bővülésére. 2012. februárjától jelentősen nőtt a diszkont légi társasággal hazánkba érkezők száma, és nagyon jelentős küldőpiaccá nőtte ki magát a brit, illetve az orosz piac is. A változások között említendő, hogy egyre hangsúlyosabban jelennek meg a fiatalok. E szegmens legfőbb motivációja egyértelműen a szórakozás, a klasszikus városlátogatás ily módon azt mondhatjuk, hogy kicsit újra értelmezésre került… A budapesti vendégéjszakák többsége a 3-4 * -os városi szállodákban, illetve hostelekben realizálódik. Azt elmúlt időszakra visszatekintve láthatjuk, hogy egyre több, és több jellemzően szálloda lánc független relatív kisebb ház nyitotta meg kapuit, alkalmazkodva a keresleti tendenciákhoz. Ezeket mutatja be a brit The Guaridian cikkje, „10 of the best budget hotels in Budapest” címmel.

Szintén a trendekhez, és a keresleti tendenciákhoz alkalmazkodva láthatjuk, hogy az utóbbi években Budapesten gombamód szaporodásnak indultak romkocsmák, a különféle szórakozóhelyek, és egyéb interaktív kikapcsolódási és ismeretszerzési lehetőséget kínáló városnéző túrák, amelyek a főváros klasszikus látnivalói mellett a város egy másik arcát mutatják be, mely igencsak vonzó a fentebb említett szegmens számára.

E megújult turisztikai kínálatról számos cikk jelenik meg a világsajtóban (Például: The Guardian; CNN Travel ) időről időre, de sok esetben tapasztalhatjuk azt, hogy a magyar főváros olcsó desztinációként kerül említésre. Véleményem szerint ez nem feltétlenül pozitív, sokkal inkább kedvezően befolyásolnák ezek a cikkek a város imázsát, ha az olcsóság helyett inkább a jó ár-érték arány, a minőségi szolgáltatások forrnának egybe a város nevével.

 

 

A bejegyzés trackback címe:

https://edutusmarketing.blog.hu/api/trackback/id/tr357398166

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Dóri 333 2015.05.03. 17:20:31

Szerintem ezek a cikkek pozitív hatással vannak a főváros imázsára. Egy új, az elmúlt években természetes módon kialakult kínálatot mutat be, ami elsősorban a fiatalokat célozza meg. Ezt az újdonságtartalmat fedezik fel a különböző médiumok, ami több, mint amit eddig tudott és várt az ember Budapesttől. Egyetértek, a kedvező ár mellé jó lenne bevésni a szolgáltatott magas értéket is (hogy ne negatív csengése legyen az olcsónak), de szerintem Magyarország alapból "olcsónak" számít a külföldiek szemével. Ezen változtatni pedig egy rendkívül komplex, a turizmuson túlmutató feladat.

bsebok 2015.05.07. 19:42:52

A romkocsmák, belvárosi szórakozóhelyek és a hasonló helyek és programoknak a célcsoportja fiatalok. Ha így nézem szerintem egyáltalán nem probléma, hogy olcsónak tüntetik fel mert ők úgyis szórakozni akarnak és a pénzükért sokat kapni. Aki pedig rendes városlátogatásra jön mindenből tip top szolgáltatást akar az nem ilyen cikkből fog tájékozódni ,hogy best budget... Aki onnan jön annak ez olcsó így is úgy is szóval ezt fogja írni. Ha én thaiföldre mennék és írnék arról,hogy olcsó az sem amiatt lenne mert, hogy gáz hogy olcsó hanem épp ellenkezőleg.. többet kapok a pénzemért ami pozitív. ( jó persze abba ne gondoljunk bele, hogy ők, hogy élnek meg ennyiből, illetve mennyit dolgoznak érte)
süti beállítások módosítása